SLF7032T-221MR29-2PF
Mfr.Part #:
SLF7032T-221MR29-2PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,7.00mm×7.00mm×3.20mm SMD/SMT 220 µH 20 % 290 mA 1.26 Ω
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3.4 mm
Length7.0104 mm
Width7.0104 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-20 °C
Case Code (Metric)7032
Composition(Kit Type)Wirewound
Height3.2004 mm
Depth7.2 mm
Radiation HardeningNo
Current Rating290 mA
DC Resistance (DCR)1.26 Ω
Test Frequency100 kHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingShielded
Inductance220 µH
Core MaterialFerrite
Max DC Current290 mA
DC Current290 mA